-50% NA PRODUKTY DOSTĘPNE OD RĘKI! SPRAWDŹ TERAZ!

Search
Close this search box.

 

 

Pielęgnacja skór i futer naturalnych

1. Delikatne zabrudzenia

W przypadku powstania delikatnych zabrudzeń przemyj to miejsce wodą pozbawioną detergentów. Konieczne jest unikanie środków, które przeniknąć mogą w strukturę naturalnego włosia/skóry. Detergenty powodować mogą przebarwienia, ścieranie oraz wypadanie włosia w przypadku futer. Po przemyciu miejscowym futra, włosy wyczesać można szczotką przeznaczoną do sierści. Nie pozostawiaj wyrobów skórzanych/futrzanych do wyschnięcia na słońcu. Nie susz ich suszarką z ciepłym powietrzem.

2. Czyszczenie

W przypadku konieczności gruntownego czyszczenia lub odświeżenia konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnych zakładów zajmujących się pielęgnacją danego produktu. 

3. Konserwacja

Celem impregnacji, oraz konserwacji konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnych zakładów zajmujących się pielęgnacją danego produktu. Pamiętaj również o odpowiednim zabezpieczeniu produktu w garderobie. 

Futra naturalne wyczesywać można szczotką przeznaczoną do sierści. Zabieg ten pozwoli na usunięcie zanieczyszczeń, uszkodzonych włosów, a także zabezpieczy futro przed kołtunieniem się. 

 

 

Środki ostrożności i przechowywanie

 

1. Unikaj ekspozycji na słońce / bezpośrednie światło

Podczas przechowywania zadbaj, aby futro/skóra nie była narażona na ekspozycję na słońce lub mocne światło. Zalecane jest przechowywanie produktów w opakowaniach lub pokrowcach na odzież. Narażenie produktów na długotrwały wpływ bezpośredniego światła może skutkować blaknięciem koloru. 

2. Unikaj przemoczenia

Unikaj nadmiernego przemoczenia produktu. W przypadku kontaktu z wodą pozostaw wyrób skórzany do naturalnego wyschnięcia unikając ekspozycji na słońce i bezpośrednie oddziaływanie ciepła. W przypadku futer dobrze sprawdzają się wietrzne miejsca, w trakcie schnięcia oraz po wyschnięciu futro wyczesać można szczotką do futra, aby przywrócić mu naturalną objętość i ułożenie włosa.

3. Uszkodzenia mechaniczne

Futra naturalne podatne są na uszkodzenia mechaniczne. Zwróć szczególną uwagę na torebki, oraz akcesoria z paskiem typu łańcuszek, które mogą wyrywać włosie z futra. 

4. Perfumy 

Unikaj używania perfum na wyrobach skórzanych / futrzanych. W zależności od składu produktu, perfumy uszkadzać mogą strukturę włosa/skóry doprowadzając również do depigmentacji.