-50% NA PRODUKTY DOSTĘPNE OD RĘKI! SPRAWDŹ TERAZ!

Search
Close this search box.

Jaki rozmiar wybrać?

Aby wybrać odpowiedni rozmiar, porównaj swoje wymiary, tj. przede wszystkim obwód w biuście z naszą tabelą rozmiarów. 

Pamiętaj, że wszystkie nasze produkty wykonywane są ręcznie, dlatego należy zachować odpowiedni zapas z uwagi na ewentualny błąd krawiecki oraz odzież noszoną pod naszym wyrobem.

Do posiadanych wymiarów dodaj minimum 5CM zapasu, aby uwzględnić błąd pomiaru oraz swobodę na dodatkową odzież. W przypadku krojów oversize zachowaj zapas minimum 15CM celem utrzymania fasonu.

Futra naturalne, kamizelki futrzane – zalecamy minimum 6CM zapasu w stosunku do posiadanego obwodu w biuście, oraz biodrach w przypadku dłuższych wyrobów.

Kurtki, kożuchy, płaszcze skórzane – zalecamy minimum 6CM zapasu w stosunku do posiadanego obwodu w biuście, oraz biodrach w przypadku dłuższych wyrobów.

Parki z futrzanym ociepleniem – zalecamy minimum 10CM zapasu w stosunku do posiadanego obwodu w biuście, oraz biodrach w przypadku dłuższych wyrobów.

Jeżeli przykładowo twój obwód w biuście wynosi 90CM, sugerujemy wybór rozmiaru m – 96cm. Dla obwodu w biuście 94CM – rozmiar L – 100CM.

Dobór rozmiaru

Jak dokonać pomiaru sylwetki?

Pamiętaj, aby wszystkie pomiary wykonać swobodnie. Planując zakup odzieży wierzchniej wykonaj pomiaru na ubraniach – tak, aby pomiar uwzględnił również odzież. 


1. Szerokość ramion

Ramiona mierzymy na granicach naszych barków. Są to miejsca, w których najczęściej znajduje się szew łączący ramiona z rękawem. 


2. Obwód biustu

Obwód biustu wykonać należy w biustonoszu. Wykonaj pomiar w najbardziej wystającym miejscu. Nie wykonuj pomiaru na ścisk, zachowaj swobodę.


4. Obwód w talii

Wykonaj pomiar talii, powyżej pępka.


5. Obwód w biodrach

Wykonaj pomiar w najszerszym miejscu poniżej bioder, na wysokości połowy pośladków.